برنامه نویسی تخصصی لاراول و آنگولار جی اس


برنامه نویسی سیستم های (SPA)

SPA مخفف کلمه Single Page Application می باشد که با کمک این تکنولوژی در وب فقط قسمتهایی که نیاز به تغییر دارند با کمک تکنولوژِی Ajax تغییر می کند و نیاز به بارگذاری مجدد کل صفحه نمی باشد که باعث لود سریع اطلاعات و کاربر پسند شدن سیستم می شود برای این گونه سیستم ها ما از فریمورک AngularJS که توسط گوگل تولید شده است و هم اکنون بسیاری از Web Application های گوگل و یوتوب با این فریم ورک نوشته شده است، کمک می گیریم. همچنین ازفریم ورک لاراول که بسیار به فریم ورک AngularJS نزدیک است ویکی از پرطرفدارترین و پراستفاده ترین فریم ورکهای سال ۲۰۱۵ می باشد، استفاده می کنیم.

اگر قصد دارید وب سایتهای حرفه ای مانند گوگل و فیسبوک و یوتوب داشته باشید دو فریم ورک بالا بهترین گزینه می باشد. این سیستم ها روی لینوکس پیاده سازی می شوند که از نظر سرعت لود بسیار بهینه می باشند. استفاده از متد MVC در برنامه نویسی که به کار نظم وکارایی بالایی می دهد.امکان استفاده از Google Map Api و پنل های SMS به راحتی امکان پذیر می باشد.

برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید می توانیم Gmail را مثال بزنیم. همانطور که در Gmail مشاهده می کنید وقتی ایمیل خود را باز می کنید بدون آنکه صفحه reload شود به صفحه دیگری هدایت می شوید. اگر در نوار آدرس مشاهده کنید می بینید که آدرس تغییر کرده اما صفحه reload نشده است. پس یکی از ویژگی های SPA بارگذاری مجدد نشدن صفحات وب است. مزیتی که این روش دارد این است که شما با زدن دکمه back و forward می توانید به صفحه قبل یا بعد بروید بدون آنکه صفحه بارگذاری مجدد شود. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا جداگانه هر صفحه ای را index کند.

ویژگی دیگر اینطور صفحات کش شدن اطلاعات صفحه است. وقتی ایمیلی را برای اولین بار باز می کنید یک زمانی برای باز شدن ایمیل صرف می شود اما برای دفعات بعد که همان ایمیل را باز می کنید سریعا ایمیل باز می شود بدون آنکه زمانی برای باز شدن ایمیل صرف شود. همانطور که اطلاع دارید کش شدن اطلاعات باعث می شود که بار سرور کاهش یابد و درخواست های بیهوده صورت نگیرد.

لاراول چیست؟

Laravel یکی از فریم‎ ورک‎ های زبان PHP است که برای توسعه اپلیکیشن ‎های وب در نظر گرفته شده است و بر پایه MVC کار می‎ کند. فریم‎ ورک لاراول، برنامه‎ نویسی برنامه‎ های کاربردی تحت وب با زبان PHP را ساده‎تر می‎ نماید و کمک بسزایی برای انجام پروژه ‎های PHP و توسعه آسان آن‎ها می‎ کند. فریم ‎‎ورک Laravel بر روی اجزای مختلف فریم ورک symfony ساخته شده است و به برنامه شما پایه‎ای بزرگ از کد ‎های قابل اعتماد و تست شده می ‎دهد. لاراول مجموعه ای از بهترین راه حل ها با سینتکس پر معنا و خلاقانه را ارائه می‌کند که به درستی انجام می‌ پذیرند. لاراول توسط آسان سازی کارهای معمول مانند احراز هویت، روتینگ، sessionها ، کار با بانکهای اطلاعاتی و … که تقریبا در تمامی پروژه های تحت وب استفاده می‌شوند، مسائل و مشکلات ناشی از توسعه را هم برای توسعه دهنده و هم برای کارفرما کاهش می دهد. لاراول، سیمفونی، کیک پی اچ پی و کد ایگنایتر از محبوب ترین فریم ورک های زبان PHP هستند که بررسی میزان محبوبیت آنها در گوگل ترند حاکی از رشد روز افزون فریم ورک Laravel است.

مزیتهای لاراول