محبوبترین زبانهای برنامه نویسی در گیت هاب در سال 2019

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

1.Python

پایتون به عنوان یکی از رایج ترین و همچنین یکی از مهمترین زبان برنامه نویسی در تقاضا امروز و آینده محسوب می شود. یادگیری آن برای مبتدیان بسیار آسان است. این زبان برنامه نویسی در نرم افزارهای دسکتاپی، وب، یادگیری ماشین، کار با تصاویر 2D,3D، ساخت بازی های ویدئویی و... استفاده می شود. این زبان در وب سایتهای محبوبی مانند Pinterest,Quora,YouTube,Instagram استفاده شده است و در Github هم به عنوان یکی از زبانهای برنامه نویسی رایج است.

1.Java

جاوا نیز یکی از رایج ترین زبان های برنامه نویسی مورد نیاز در جامعه امروز است. این زبان متعلق به شرکت اوراکل است. جاوا یک زبان برنامه نویسی عمومی است. این زبان یک ساختار شی گرا دارد، که به یک استاندارد از برنامه های کاربردی تبدیل شده است که می تواند بدون توجه به پلتفرم (مانند Mac، Android، Window، iOS، و غیره) به دلیل قابلیت یک بار بنویس همه جا استفاده کن، به کار آید. در حال حاضر بیش از 3 میلیارد دستگاه وجود دارد که برنامه هایی را اجرا می کنند که با کمک جاوا ساخته شده اند. جای تعجب نیست که Java در لیست محبوب ترین زبان های برنامه نویسی 2019 در GitHub در نظر گرفته شده است. جاوا به طور گسترده ای به منظور توسعه وب و برنامه همراه با داده های بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین در بسیاری از وب سایت های محبوب مانند آمازون، گوگل، توییتر و یوتیوب استفاده می شود. جاوا نیز در صدها برنامه کاربردی استفاده می شود. چارچوب های جدید جاوا مانند Spring، Struts و Hibernate نیز بسیار محبوب شده اند. داشتن میلیون ها توسعه دهنده جاوا در سرتاسر جهان، تعداد زیاد متون موجود برای یادگیری برنامه نویسی جاوا، این زبان را در GitHub محبوب و پر استفاده کرده است.

3. JavaScript

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی شی گرا است، که معمولا برای ایجاد اثرات تعاملی در مرورگرهای اینترنت استفاده می شود. همراه با HTML و CSS، جاوا اسکریپت نیز به عنوان یکی از سه هسته اصلی فناوری های موجود در وب دیده می شود. در Forntend بسیاری از وب سایت های محبوب مانند یوتیوب، فیس بوک، گوگل، ویکی پدیا و آمازون استفاده می شود. جاوا اسکریپت چارچوبهای محبوبی مانند Angularjs,Nodejs,Reactjs,Vuejs دارد و یکی از محبوبترین زبانهای برنامه نویسی در Github در سال 2019 است.

4.PHP

زبان PHP که برای ساخت وب سایتها و وب اپلیکیشنها ساخته شده است، در توسعه وب سایتها و وب اپلیکشنها سریعترین زبان برنامه نویسی است و ابزارهای توسعه آن بسیار کارآمد و سریع است. این زبان با چارچوبهایی مانند: لاراول،سیمفونی و... سرعت توسعه را چندین برابر می کند. سرعت بخشیدن به توسعه برنامه های طراحی شده و تعمیر و نگهداری ساده و مدیریت پایگاه داده بصورت دستی و اتوماتیک و کاهش هزینه های کلی از ویژگیهای این زبان برنامه نویسی است. این زبان برنامه نویسی در وب سایتهای بزرگی مانند: Google,Facebook,Yahoo,Wikipedia,Wordpress استفاده شده است. همچنین بیش از 80 درصد وب سایتهای دنیا با این زبان نوشته شده است. facebook بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا که اصلی ترین زبان برنامه نویسی استفاده شده در آن PHP میباشد، بزرگترین نرم افزار از نظر تعداد خط کد می باشد که این سرعت و قدرت بالای توسعه PHP را نشان می دهد. برای همین این زبان به عنوان یکی از محبوبترین و پر استفاده ترین زبانهای برنامه نویسی در GitHub در سال 2019 نام برده می شود.

 نویسنده:حمید شاه محمدی
 تعداد مشاهده خبر:(1410)
 هر روز از مقاله های جدید طراحی سایت در کانال تلگرام ما با خبر شوید

 میانگین امتیازات:
 
  تعداد رای دهندگان: {{ count }}
نظرات:

{{ x }}
{{ alert }}

نویسنده:{{ com.name }}
{{ com.body }}
{{ com.created_at }}