طراحی سایت فروشگاهی


شاید بیشترین وب سایتهایی که تا کنون بوجود آمده اند وب سایتهای فروشگاهی باشند. برای مثال معروفترین آنها به Amazon,Ebay می توان اشاره کرد.

1.قیمت مناسب

بسیار از فروشگاهای آنلاین کالاهای مد نظر خود را بسیار ارزانتر از فروشگاه های کوچک و مغازه ها به فروش می رساند، چون می دانند مشتریان همیشه دنبال ارزانترین قیمت می باشند. شاید فروشگاههای آنلاین با کمی گشت و گذار کالاها با بهترین قیمتها را پیدا می کنند. ضمن اینکه خرید وفروش آنلاین شامل مسائل مالیاتی نمی شود و این حسن بزرگی است.

2.تنوع محصولات

شما ممکن است در یک فروشگاه حقیقی بدلیل کمبود جا و فضا و مشکلات دیگر قادر به ارائه متنوع محصولات نباشید ولی در یک فروشگاه اینترنتی محدودیت ندارید و می توانید انواع محصولات با انواع رنگها و قابلیتهای مختلف به نمایش بگذارید.

در طراحی فروشگاه اینترنتی دسته بندی اطلاعات، منوها و اطلاعات خود محصولات از اهمیت بالایی برخوردارند. باید دقت شود که کار با این وب سایت ها بسیار راحت و کاربر پسند باشد وگرنه کاربران به راحتی وب سایت شما را رها خواهند کرد.

جستجوی محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما باید توجه داشت که تمام آیتمهای جستجو مانند قیمت، رنگ، جنس، سال ساخت، کشور سازنده قابل جستجو باشند.

برخی از ویژگیهای یک فروشگاه اینترنتی که مدیر سیستم بتواند با حداقل دانش تکنیکی و فنی آنرا راهبری کند به شرح زیر است:

  1. نمایش محصولات به صورت دسته بندی شده و گروهی
  2. امکان اضافه کردن قابلیتهای جستجو با بهترین الگوریتمها
  3. رعایت اصول سئو در طراحی سایت برای جذب هر چه بیشتر مشتریان
  4. طراحی و ویرایش گروه بندی و دسته بندیهای محصولات در فروشگاه اینترنتی
  5. امکان ثبت نام و ورود کاربران
  6. طراحی بخش پرسش و پاسخ
  7. افزودن پنل اس ام اس و درگاه پرداخت اینترنتی